Meslek Tanımı : Görevli olduğu işletmede, elektrik, elektronik , sıhhi tesisat, havalandırma, ısıtma, soğutma, telekomünikasyon vb. işlerle ilgili küçük arızaları tespit edip bakım ve onarımını yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

kvk teknik servis 1997 den beri çeşitli telefon markalarına satış sonrası teknik servis hizmeti sağlamaktadır. yani bir telefonunuz var ve diyelim ki bunu kvk satış mağazasından almadınız, fakat kvk teknik serviste onarım yaptırabilirsiniz.

Görev Tanımı: Hastane içerisindeki makine araç ve gereçlerin tamir,bakım ve onarımını yapar. Gerektiğinde gerekli teknik servisleri makinelerin onarımı ve bakımı için çağırır, periyodik bakımların yapılmasını sağlar.

Teknik servis birimi, 10.9.1982 tarihli ve 8/5319 sayılı kanunda “Yataklı tedavi kurumları işletme yönetmeliği madde 106 da belirtilen Yataklı tedavi kurumlarında teknik hizmetleri; bina ve eklentilerinin elektrik, sıhhi tesisat, santral, çamaşır makinaları, klima tesisleri ile motorlu araçların çalıştırılma